Кафедра СП — одна з найпрестижніших кафедр КПІ ім. Ігоря Сікорського, яка першою в Україні розпочала підготовку фахівців з комп'ютерних систем проектування у 1972 році. Кафедра СП здійснює підготовку фахівців для науково-дослідної, проектної і організаційно-управлінської діяльності у галузі застосування сучасних інформаційних технологій у проектуванні найрізноманітніших об'єктів штучного середовища людини і інформатизації функціонування організацій та установ.

Новости > Новости > Вітаємо переможців Sikorsky Challenge-2018 у номінації "Краще технологічне рішення стартапу"
Вітаємо переможців Sikorsky Challenge-2018 у номінації "Краще технологічне рішення стартапу"

AIRMONITOR - Система допомоги людям чутливим до стану повітря

Команда під керівництвом проф. А.І. Петренко у складі аспірантів I. Письменного, Р. Кислого здобула перемогу на цьогорічному конкурсі стартапів Sikorsky Challenge-2018. 


Sikorsky Challenge-2018
Диплом переможця - Sikorsky Challenge-2018

Проблематика

Астма та распіраторні захворювання можуть спричиняти 30% смертей до 2022.

В Україні налічується 194782 астматика, 20% населення страждає від довготривалого кашлю.

Головною причиною є забруднення повітря.

Київ та індустріальні міста такі як Дніпро та Запоріжжя є одними з найзабрудненіших міст Європи.

Рівень забрудненості міського повітря залежить від району, дорожнього руху та напряму вітрів.


Цілі

Спостерігається ріст попиту на системи постійного моніторингу різноманітних показників стану здоров’я. У зв’язку з високим рівнем забрудненості атмосфери в містах до них варто віднести й модулі аналізу якості повітря та дихання користувача. Така система може допомогти відслідковувати й запобігти розвитку астми та інших распіраторних захворювань, вчасно сигналізувати про необхідність звернення до лікаря.

Останні напрацювання в сфері інтернету речей та технологій машинного і глибинного навчання дозволяють отримувати необхідні дані з різних джерел - забруднення повітря з метео-станцій та ІоТдатчиків, дані з медичної карти пацієнта, та ін. Комбінуючи й аналізуючи їх ми можемо знайти патерни появи й загострення астми й інших распіраторних захворювань.

Отримані дані також можна застосовувати для smart-city аналітики.


Рішення

Система складається з переносного wearable-пристрою для аналізу стану повітря підключеного до смартфону користувача по BLE, смартфон завантажує накопичені дані в розподілену хмарну систему, де їх вуде проаналізовано та викладено в відкритий доступ для інших користувачів (таким чином карта забруднення повітря буде доступною всім користувачам, незалежно від наявності wearable-пристрою). Смартфон також відповідає за аналіз дихання користувача з метою виявлення астматичних задишок та отримання персонплізованих рекомендацій. Також розробляється розширена версія модулю для монтування на громадський траспорт і накопичення статистики в рамках муніципальних програм smart-city. 

Аналітика виконуватиметься я в хмарі, так і на клієнтських пристроях в рамках парадигми туманних обчисленнь.

Attachments:
FileFile sizeИзменено
Download this file (AIRMONITOR.doc)AIRMONITOR.doc260 Kb23.11.2018 15:00